Ręczne spawanie laserowe AL-ARM

Mobilny laser AL-ARM

Ręczne spawanie laserowe
System spawania laserem włóknowym AL-ARM 450-F oferuje maksymalną elastyczność. Mobilnym laserem światłowodowym AL-ARM 450 można błyskawicznie naprawić wady, przecieki i przesunięte spoiny w konstrukcji nadwozia samochodu.

AL-ARM 450 zapewnia najwyższą elastyczność, ma duży zasięg i znacznie zmniejsza nakłady czasu wymagane do napraw. Pomaga to zapewnić najwyższe standardy jakości, szczególnie w przypadku nośnych i widocznych spoin. Ten system spawania laserowego oferuje zalety w zakresie napraw na liniach produkcyjnych, a także w prototypowej konstrukcji lub w produkcji małoseryjnej, w której kosztowne programowanie robota nie jest opłacalne.

Spawarka AL-ARM 450-F jest wyposażona w 450 W laser światłowodowy i ergonomiczny uchwyt spawalniczy o wadze zaledwie 1,5 kg. Uchwyt jest wyposażona w automatyczny podajnik drutu i zintegrowaną dyszę gazu osłonowego. Przewód zasilający o długości 3,5 m, który łączy uchwyt z laserem, zapewnia dużą swobodę ruchów i elastyczność. Podczas procesu spawania laserowego szerokość plamki spawalniczej można bezstopniowo regulować na uchwycie.

Wizualizacja 3D, realizowana przy użyciu okularów ochronnych 3D, umożliwia operatorowi obserwowanie zadania spawalniczego i jego otoczenia przy zachowaniu ergonomicznej pozycji. Miejsce spawania jest powiększone w polu widzenia gogli, a na obrazie wyświetlane są również dane istotne dla procesu. Oprócz zapewnienia wyjątkowego trójwymiarowego widoku miejsca spawania, gogle wideo zapewniają również optymalną ochronę dla oczu i są odpowiednie dla osób noszących okulary.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze AL-ARM 450-F posiada certyfikat TÜV. Zintegrowane wykrywanie przedmiotu obrabianego zapewnia, że ​​laser może być obsługiwany tylko wtedy, gdy uchwyt wykryje kontakt z przedmiotem obrabianym, zapobiegając niekontrolowanej emisji promieniowania laserowego.


Dane techniczne
Laser
Typ lasera/długość fali Laser włóknowy - 1070 nm
Średnia moc urządzenia 450 W
Moc wiązki światła laserowego 4500 W
Energia impulsu światła laserowego 45 J
Czas trwania impulsu 0.2 ms - CW
Częstotliwość impulsu 100 Hz
Tryb pracy Pulsacyjny
Średnica wiązki laserowej 0.3 - 4 mm
Kształtowanie impulsu Możliwość regulacji
Wymiary zewnętrzne
Waga 120 kg
Połaczenia zewnętrzne
Połączenie elektryczne 3-fazowe, 16A
Opcjonalnie Stół manipulacyjny z systemem szybkiego mocowania ALPHA LASER do szybkiego i bezpiecznego mocowania detali do spawania
Monitor + kabel HDMI do dwuwymiarowej reprezentacji procesów spawalniczych
Wizualizacja 3D i monitor mogą być używane jednocześnie