O firmie Alpha Laser

AL3D-METAL 200

Produkcja przyrostowa Twoją drogą do bezpiecznego zarządzania proszkami.

Druk 3D umożliwia produkcję komponentów spełniających wysokie standardy jakości, które są bardzo precyzyjne i zapewniają ogromną swobodę projektowania i geometrii. Produkcja addytywna oszczędza zasoby, ponieważ budowa odbywa się warstwa po warstwie, zamiast frezowania całości. Nowa drukarka 3D AL3D-METAL 200 oferuje wszystkie te właściwości i charakteryzuje się w szczególności bezpieczną, czystą i oszczędną obsługą proszku.

Zamknięty obieg proszku zapewnia większe bezpieczeństwo pracy, ponieważ operator nie styka się z proszkiem podczas całego procesu drukowania.


Drukarka 3D

Swoboda projektowania i geometrii przy wysokim uzysku materiału.
Nasza drukarka 3D jest wyposażona w laser światłowodowy 200 W, który zapewnia spójne i optymalne wyniki drukowania. Laser o ogniskowej 50 µm i wysoka jakość wiązki są idealne do produkcji najdrobniejszych i złożonych geometrii.

Zwłaszcza w produkcji biżuterii, w której nie wolno marnować drogocennych metali, zamknięty obieg proszku i mały rozmiar platformy konstrukcyjnej umożliwiają najlepsze wykorzystanie materiału. Zaawansowany układ podawania proszku ze zintegrowanym programem czyszczenia zapewnia również wysoką wydajność jego zużycia.

Zamknięty obieg gazowy z wbudowanymi wkładami filtracyjnymi zapewnia minimalne zużycie gazu.
AL3D-METAL wymaga bardzo małej przestrzeni do pracy. Maszyna zajmuje powierzchnię 600 × 600 mm, dzięki czemu pasuje domałych przestrzeni.

Wkład
Szybkie, bezpieczne i nieskomplikowane drukowanie, nawet przy częstych zmianach proszku.
Dzięki innowacyjnemu systemowi opartemu na magazynkach proszku, czas konfiguracji maszyny jest ograniczony do minimum.

Po prostu bezpiecznie napełnij magazynek żądanym materiałem – wstaw go do drukarki - wybierz plik wydruku i rozpocznij proces drukowania. Nawet częste zmiany proszku są możliwe w bardzo krótkim czasie.

Użytkownik ma możliwość kontroli nad podstawowymi parametrami materiału (w zależności od użytego proszku) lub zmiany parametrów maszyny.
Taka swoboda zapewnia wysoki stopień elastyczności w odniesieniu do zadań badawczych i rozwojowych, a także certyfikowanych środowisk produkcyjnych.

Mały wkład jest idealny do drukowania z użyciem drogich metali szlachetnych. Może być bezpiecznie przechowywany z zawartością metali szlachetnych w sejfie.

Oprogramowanie
Intuicyjna obsługa dla optymalizacji procesu.
System jest łatwy i wygodny w użyciu. Transfer danych CAD odbywa się do inteligentnego oprogramowania AL3D-OS. Dane 3D można łatwo importować, organizować i dostarczać wraz z konstrukcjami wsporczymi.

Oczywiście nie musisz robić tego bez znajomego oprogramowania CAD.
Można go stosować jak zwykle do tworzenia modeli i konstrukcji wsporczych.

Możliwa jest zmiana parametrów warstwa po warstwie podczas drukowania.

Wyciąganie detalu po druku
Wyjmowanie komponentów jest bardzo łatwe.
Gdy tylko komponent zostanie wydrukowany, wkład jest wsuwany do stacji rozpakowującej AL3D-CABIN, gdzie komponent jest oddzielany od proszku.

Nadmiar proszku można zatrzymać w pojemniku zbiorczym.
Zintegrowane urządzenie ssące z przyłączem zewnętrznego ekstraktora proszku oferują wszystkie powszechne możliwości recyklingu proszku.

Możliwa jest zmiana parametrów warstwa po warstwie podczas drukowania.