Okładka z produktami firmy AlphaLaser
Logo firmy AlphaLaser
Okładka z produktami firmy AlphaLaser

SPAWANIE LASEROWE W OBRÓBCE BLACH


ALPHA LASER OFERUJE ELASTYCZNE LASERY DO SPAWANIA I CIĘCIA BLACH


Nasze urządzenia do spawania laserowego i maszyny do cięcia laserowego zapewniają doskonale równe i gładkie krawędzie cięcia podczas obróbki blachy. Produkcja blach generalnie zajmuje się przedmiotami, które muszą być produkowane szybko i ekonomicznie, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości.

Techniki produkcyjne wykorzystujące lasery do obróbki blach pozwalają na ekonomiczną produkcję nawet przy wielkości partii, bez odkształceń materiału lub żmudnych poprawek na elementach obrabianych. Wykonujemy systemy laserowe do obróbki blach, które umożliwiają precyzyjne, szybkie, ekonomiczne, a przede wszystkim elastyczne wykonanie zlecenia.


Krótsze czasy przygotowania do laserowej obróbki blach


W porównaniu z innymi metodami łączenia termicznego, jedną z głównych zalet pulsacyjnego spawania laserowego w obróbce blach jest niska ilość wprowadzanego ciepła. Minimalizuje to odkształcenia i nie jest wymagane późniejsze prostowanie. Widoczne spoiny prezentują się znakomicie. W przypadku spawania laserowego nie są wymagane żmudne przeróbki – szczególnie w przypadku stali nierdzewnej.


Niski wkład cieplny naszych maszyn laserowych pozwala na spawanie bardzo cienkich paneli. Bez trudu można spawać nawet blachy o różnych grubościach. Szczeliny o wymiarach do 0,5 mm można łączyć bez dodatku drutu spawalniczego.

Oferujemy urządzenia laserowe do obróbki blach dopasowane do Twojego środowiska produkcyjnego – od żmudnych prac spawalniczych po precyzyjne cięcie laserowe. Zamknięty system laserowy ALV służy do stacjonarnego spawania laserowego małych części, mikrospawania i wielu innych zastosowań laserowej obróbki blach. Za pomocą ALW spawa się bardzo duże elementy z blachy, co jest laserowym miejscem pracy, które nie wymaga żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa w środowisku produkcyjnym. Inną alternatywą jest otwarte i mobilne urządzenie do spawania laserowego ALFlak.


Zalety laserowej obróbki blach za pomocą maszyn laserowych firmy ALPHA LASER:


  • - Wysoka jakość spoin, brak szlifowania i obróbki ręcznej
  • - Duża szybkość spawania i cięcia
  • - Prawie brak odkształceń materiału dzięki minimalnemu wpływowi termicznemu
  • - Możliwe głębokie spawanie z oczkiem laserem włóknowym
  • - Ekonomiczna produkcja małych partii lub prototypów
  • - Wysoka stabilność wymiarowa

Spawanie stali czarnej, nierdzewnej oraz tytanu.


CIĘCIE LASEROWE


Cięcie laserowe jest opłacalne nawet przy małych seriach, zapewnia wysokiej jakości wyniki i nie ma kosztów oprzyrządowania. Nasze systemy do cięcia wykorzystują lasery włóknowe.


Czy często produkujesz prototypy lub pojedyncze sztuki? Kompaktowy laser do cięcia AC 300 F / AC 450 F może łatwo i szybko ciąć blachy o grubości do 3 mm, bez kosztów narzędziowych. Zamknięty system laserowy klasy 1 do cięcia laserowego wykorzystuje pliki CAD z błyskawiczną prędkością i produkuje nawet złożone elementy z blachy w rekordowym czasie. Szczeliny cięcia są małe, gładkie i czyste, dzięki czemu generalnie nie są wymagane żadne poprawki. Dzięki precyzyjnemu doprowadzeniu ciepła do materiału wprowadzana jest tylko niewielka ilość ciepła, co minimalizuje zniekształcenia lub całkowicie je eliminuje.


Laserowa stacja robocza AL-SWS ułatwia cięcie rur po okręgu i może obsługiwać określone zadania związane z produkcją czujników, która jest kolejnym sektorem wykorzystującym laserową obróbkę blach.