Produkcja precyzyjnych elementów

Produkcja precyzyjnych elementów


NAPRAWA WRZECIONA I WAŁU PRZY UŻYCIU SPAWANIA LASEROWEGO


Wrzeciona montowane są w centrach obróbczych umożliwiających frezowanie, szlifowanie, wiercenie bądź toczenie. Wspomniane elementy każdego dnia są intensywne użytkowane. Dodatkowo wymiana narzędzi, zanieczyszczenia i inne czynniki mogą doprowadzić do szybszego zużycia bądź uszkodzenia wrzecion.

Uszkodzone lub zużyte w wyniku naprężeń mechanicznych wały muszą być sprawnie naprawione, dzięki temu unikniemy długich przestojów w pracy maszyn. Firmy i usługodawcy polegają na systemach laserowych do napraw wałów i wrzecion ALPHA LASER.

Naprawy poprzez spawanie laserami ‒ oszczędzaj czas, pieniądze i zasoby


Nasze rozwiązanie: naprawa i konserwacja przy użyciu spawania laserowego. Wspomniana metoda sprawia, że znajdujące się na powierzchni materiału usterki usuwane są bardzo szybko. Jak to działa? Wytarty materiał jest odbudowany przez napawanie drutem ‒ taka metoda nie powoduje odkształceń. Ok. 0,2 mm uszkodzonego obszaru jest szlifowane, następnie wykonywana jest napoina o grubości warstwy ok. 0,4 mm na przejście. Można aplikować kilka warstw napawanych.

Naprawy laserowe ‒ zalety


Naprawy laserowe są znacznie szybsze niż proces chromowania, a czas przestoju maszyny jest znacznie skrócony. Dzięki systemowi spawania laserowego w zakładzie, wrzeciona nie muszą już być naprawiane na zewnątrz.

Napawanie proszkowe w naprawie wałów napędowych


Wały również podlegają ciągłemu zużyciu. W celu wydłużenia żywotności, materiał jest utwardzany metodą napawania laserowego proszkowego. Cienka, ochronna warstwa metalu w postaci proszku przetapiana jest laserem. Zaletą wspomnianej metody jest możliwość łączenia różnych materiałów (mieszanek proszków), a tym samym uzyskania połączenia o najlepszych właściwościach materiałowych. Zapewnia to wysoki poziom odporności na zużycie. W ten sposób żywotność narzędzi jest znacznie zwiększona.

Zapraszamy do współpracy!